Популярно Про Здоров'я для Черкащан


Лікування ангіни

17.06.2011 - 23:48    автор: admin  
Лікування ангіни

Поширені помилки при лікування горла

Нерідко, вдаючись до самолікування, хворі завдають собі ще більшої шкоди.

Головний отоларинголог області Віктор Хомік коментує та спростовує найпоширеніші хибні думки пацієнтів щодо лікування захворювання горла.

Хибна думка – Якщо вдома є набір ліків для лікування ангіни, лікаря можна і не викликати

Це невірно. Немає стандартного набору ліків від ангіни. Адже є різні різновиди ангін і організм переносить їх не завжди однаково.

Крім того, ангіною можуть супроводжуватися інші захворювання:

  • дифтерія,
  • скарлатина,
  • кір,
  • захворювання крові,
  • сифіліс,
  • туляремія,
  • черевний тиф.

Розібратися без лікаря, правильно встановити діагноз та лікування неможливо.

Хибна думка – Хронічний тонзиліт можна вилікувати самому, якщо регулярно видаляти пробки з мигдаликів

У жодному випадку не можна самостійно видаляти пробки. Видавлюючи їх ложкою, спицею ( а трапляється і таке) або іншими підручними засобами можна завдати травми тканинам мигдаликів, занести інфекцію або переплутати пробки із нагниваючими фолікулами при загостренні ангіни. Тому таке «видавлювання» може призвести до тяжких наслідків.

Чи можна вилікувати горло льодяниками, котрі продаються у аптеках?

Хвороби горла, серед яких різні види ангін, ларингіт та фарингіт уражають людей найчастіше з усіх видів застуд. Сьогодні з’явилося безліч видів льодяників від кашлю та від болю у горлі. Реклама переконує, що ці засоби здатні дуже швидко вилікувати ці захворювання. Але чи так це насправді? Серед речовин, які входять до складу льодяників, напевне єдині, які здатні в тій чи іншій мірі допомогти хворому горлу – ментолові та евкаліптові масла.

Їх уже не одне сторіччя використовують як протизапальні та знезаражувальні засоби. Однак, запобігти розвиткові хвороби льодяники можуть лише на початкових стадіях захворювання. Якщо ж у хворого ангіна чи фарингіт – самими льодяниками хворобу вилікувати не можна. Вони можуть бути використані у комплексному лікування.

Хибна думка – Щоб не було ангін і тонзиліту, потрібно видалити мигдалики

Так дійсно довгий час вважали у медичному середовищі. Проте, останні дані та спостереження засвідчують, що видалення мигдаликів у значній кількості випадків не гарантує позбавлення пацієнта від зазначених захворювань. До того ж, операція – радикальне втручання у роботу організму і її наслідки можуть бути не найсприятливіші. А піднебінні мигдалики – імунний орган, який виконує захисну функцію (особливо у дітей).

Тому зараз лікарі прагнуть застосовувати консервативні, тобто, неоперативні методи лікування. І лише у крайніх випадках ухвалюють рішення про операцію.

Небезпечний рецепт

Чи можна, як засіб боротьби із ангіною, змазувати мигдалики гасом?
Це дуже небезпечний рецепт лікування ангіни, хоча у народі його вважають за радикальний. Змащування мигдаликів гасом може призвести до некрозу тобто відмирання тканин мигдаликів. А це життєвонебезпечно. Ще до гірших наслідків може призвести використання для лікування горла формаліну, котрий також застосовують деякі хворі за порадою приятелів.

Тэги: Мітки:,