Популярно Про Здоров'я для Черкащан


Які захворювання молочної залози призводять до раку?

03.06.2011 - 18:00    автор: admin  
Які захворювання молочної залози призводять до раку?

За статистикою у 55 – 70 % жінок є патологічні захворювання молочної залози доброякісного характеру, що вимагають спостереження та лікування. Це в 25-30 разів перевищує кількість жінок, хворих на рак молочної залози.

На Черкащині щороку уперше виявляється рак молочної залози у близько 430 – 450 жінок. У цілому ж такий діагноз мають 4,5 тисячі жительок області. Патології молочної залози є у 80 тисяч жінок Черкащини.

Як розповів завідувач мамологічним відділенням обласного онкодиспансеру Олег Тюрін,   доброякісні патології поділяють на такі групи: облігатні передраки та факультативні.

Перша група – захворювання, які з часом переходять у рак.

Це фіброаденоми молочної залози (пухлина, яка зустрічається найчастіше) та різні види епітеліальних пухлин, внутрішньокістозні папіломи, група внутрішньопротокових папілом та склерозуючий аденоз.

Усі ці патології лікуються методом хірургічного видалення пухлини. Після чого пухлина відправляється на морфологічне обстеження для визначення чи не розпочався у клітинах „злоякісний процес”.

– Пацієнткам із вказаними захворюваннями ми рекомендуємо не зволікати із операцією. Чим раніше вона проведена, тим безпечніше для самої жінки, – стверджує Олег Тюрін.

Друга група – захворювання, що вважаються умовним передраком ( тобто, які рідше набувають злоякісної форми) . До таких відносять фіброаденоматоз ( у побуті захворювання більше відоме як мастопатія).

Мастопатію спричиняють порушення гормонального балансу в організмі жінки. Проявами захворювання можуть бути як нагрібання молочних залоз перед менструацією, так і щільна болюча пухлина. Розрізняють декілька форм мастопатії, зокрема – кистозні та вузлові. Більшість кіст не підлягають хірургічному втручанню, проводиться консервативне лікування гормональних дисбалансів, які викликали утворення кіст.

Небезпечні вузлові форми мастопатії. Лікування має бути комплексним : консервативним із застосуванням гормонотерапії, у разі необхідності – хірургічним.

Причини переривання вагітності

Тэги: Мітки:,